2020 yılındaki popüler, 8 Ucuz WordPress Hosting Servisleri.

8 En Popüler ve Ucuz Hosting Firmaları

Neredeyse bedava hosting planları sunan WordPress barındırma sağlayıcıları bol bol denk gelmiştir, ama güvenilirliklerina inanmak biraz zor. Bu bir müşteri olarak sizin için harika haber, özellikle de bir bütçeniz yoksa. Ancak, düşük maliyetli hosting söz konusu olduğunda, kaliteli hosting servis sağlayıcı ile sonuna kadar gitmek istiyorsanız ekstra seçici olmanız gerekir.

İyi haber, çok düşük fiyatlar için şaşırtıcı planları sunan bazı WordPress bulunabilmektedir. Eğer araştırma yaparsanız, barındırma için her ay sadece birkaç Türk lirasi ödeyerek hosting servisi aramakdan kurtulabilirsiniz. Aynı zamanda, bu kaliteden ödün vermek zorunda olduğunuz anlamına gelmez.

Bu makalede, ‘ucuz’ WordPress hosting olarak nitelelikleri hakkında konuşmak için yazılmıştır. Sonra bizim favori WordPress web hosting servisi veren sekiz site ile tanıtacağız, ve her biri size inceledik ve hakkında konuşabiliriz. Hadi başlayalım!

Ne anlamda ‘Ucuz’ WordPress Hosting nitelendirilir.

Bu web sitesi barındırma söz konusu olduğunda fiyatlar çok değişebilir. Sadece ayda birkaç Türk lirasi maliyeti planları bulabilirsiniz, ve yüzlerce diğerleri. Çoğu durumda, plan ne kadar pahalı ise, o kadar çok özelliğe ve kapasiteye erişebilirsiniz:

hosting-plan-karşılaştırma
hosting-plan-karşılaştırma

Daha pahalı planlar da daha fazla bant genişliği, ekstra sunucu alanı ve daha iyi performans sunmak eğilimindedir. Bunların yararı çok önemlidir, web sitenizin aldığınızdan bu yana, fazla yük sunucunuzda olacak. Bu, özellikle barındırma planınız aldığınız trafik miktarıyla başa çıkamazsa, uzun yükleme sürelerine yol açabilir ki buda site açılma hızından site nin SEO rakamlarını direk etkiler.

Hosting daha sağlam bir şeye ihtiyacı olduğunu düşünüyorum çünkü bir sürü insan bütçeli hosting korkuyorlar. İhtiyaçlarınızın ne olduğuna bağlı olarak bu doğru olabilir. Ancak, çoğu web sitesi, en azından yeni başlıyoruz, düşük maliyetli paylaşılan barındırma planları kullanarak kurtulabilirsiniz. Ne beklemeniz gerektiği hakkında bir fikir vermek için, ev sahipliği için ayda 10 Türk Lirasından daha fazla (veya daha az) harcamanız gerekmeyebilir.

Daha da önemlisi, eğer araştırma yaparsanız, mükemmel hizmet sunan WordPress için bütçe barındırma sağlayıcıları bir yeri olduğunu göreceksiniz. Sizi aşağıdaki bölümdeki en popüler seçimlerimizi tanıtacak ve siteniz için hangisinin doğru olduğuna karar vermenize yardımcı olacağız.

En Ucuz WordPress Hosting Sağlayıcıları Hızlı Bir Bakış

Temel bir hosting plan için kaydolursanız bu WordPress barındırma sağlayıcılarının her biri size ne sunuyor üzerinden çalışalım.

 1. Hostinger ($0.80 aylık): Tek WordPress Hosting ($ 0.80 aylık): Tek bir web sitesi, bant genişliği 100 GB ve bir e-posta hesabı için destek sunar.
 2. SiteGround ($3.95 aylık): Bir web sitesi, 10 GB alan ve ayda 10.000 ziyaret için destek sağlar.
 3. iPage ($3.75 /ay): Tek bir web sitesi için sınırsız bant genişliği, depolama ve destek içerir.
 4. DreamHost ($2.59 aylık): Sınırsız trafik, ücretsiz Güvenli Soketler Katmanı (SSL) sertifikası ve WordPress önceden yüklenmiş bir web sitesi için destek.
 5. InMotion ($6.99 /ay): Ücretsiz bir etki alanı, bir web sitesi için destek, 40 GB depolama alanı ve ayda 20.000 ziyaretçiye kadar kaynak.
 6. A2 Hosting ($3.92 aylık): Bir web sitesi, sınırsız depolama alanı, bant genişliği ve ücretsiz SSL sertifikası desteği içerir.
 7. Bluehost ($2.75 aylık): Bir web sitesi için destek, 50 GB depolama alanı ve ücretsiz alan adı kaydı içerir.
 8. Namecheap ($3.88 aylık): Tek bir web sitesini, 10 GB’a kadar depolama alanını, 50.000 ziyaretçiyi ve ücretsiz CDN’yi destekler.

Ucuz barındırma ile ilgili ortak bir konu, çoğu sağlayıcılar sadece çok yıllık bir sözleşme için kaydolursanız en iyi fiyatları sunmabilirler. Barındırma Hosting sağlayıcıları için biz bu makalede inceliyeceğiz, sadece iki teklif aylık barındırma (DreamHost ve Namecheap)sunuyor. Uygulamada, bu muhtemelen bu barındırma hizmetlerinin çoğu için kaydolmak için önceden beklenenden biraz daha fazla aylık ödemeniz gerekir anlamına gelir. Elde ettiğiniz tasarruflar uzun vadede inanılmaz olabilir, ancak, bunu açıklıyacağız.

Barındırma Hosting Sağlayıcısının Performansını Nasıl Test Ettik?

Bir web barındırma seçerken göz önünde bulundurulması gereken birçok faktör vardır. Ancak, genellikle en ağır tartmak üç kriter şunlardır:

 1. Fiyatlandırma: İdeal olarak, hala yüksek kalite de sunan düşük maliyetli bir ev sahibi arıyorsunuz.
 2. Özellikler: Hangi web barındırma yı seçerseniz seçin, mümkün olduğunca çok sayıda yararlı seçenek sunmasını istersiniz.
 3. Performans: Web barındırma mükemmel performans sağlamalıdır, bu nedenle web siteniz her zaman hızlı yükler ve bir angarya değildir.

Aşağıdaki bölümlerde, biz dikkate bu üç kriterleri alarak bizim favori ucuz WordPress barındırma sağlayıcıları değerlendirmek için gidiyoruz. Fiyatlandırma ve özellikler hakkında konuşmak oldukça basittir, ancak performans söz konusu olduğunda her yarışmacıyı nasıl test etmeyi planladığımızı inceleyelim.

Başlangıç olarak, Pingdom Toolsadlı bir hizmeti kullanarak basit bir hız testi yapacağız. Bir test sunucusu seçersiniz, sitenizden bir URL girersiniz ve bu sayfanın yüklenmesinin ne kadar sürdüğünü size söyler:

pingdom-tools
pingdom-tools

Ancak, tek bir hız testi resmin tamamını sunmaz. Bunun için daha kapsamlı bir şeye ihtiyacımız var, stres testi gibi. Bunu yapmak için, bir sitenin yoğun trafikle başa çıkmak zorunda kaldığında nasıl tepki vereceğini simüle etmemizi sağlayan bir hizmet olan BlazeMeter’ikullanacağız:

blazemeter
blazemeter Web Sitesi Testi

BlazeMeter testlerimizi her ana bilgisayar için aynı şekilde çalışacak şekilde yapılandırıldık. Her test üç dakika sürer ve bu süre boyunca BlazeMeter ‘ziyaretçileri’ tek tek yükler ve 30 eşzamanlı kullanıcıya ulaşana kadar yükleme sürelerini ölçer. Bu metodoloji bize her bir ev sahibinin performansının daha doğru bir resmini vererek bilinçli bir karar vermenizi sağlayacaktır.

Tabii ki, karşılaştırmalar adil olması için, biz her barındırma sağlayıcının hizmeti nde aynı web sitelerini kurmak gerekir. Biz de devam ettik ve bunu yaptık. Her ev sahibi için, yeni bir WordPress web sitesi oluşturduk, aynı dört eklentiyi kurduk, aynı temayı kullandık ve WordPress Tema Birimi Test Verilerini aldık. Sonuç olarak, aynı testlere tabi tutulan sekiz özdeş web sitesi vardı, tek fark her birinin barındırıldığı yerdi.

2020 yılındaki 8 En Ucuz WordPress Hosting Sağlayıcıları

Bu listedeki web ana bilgisayarlarından herhangi birini seçerseniz, olumlu bir deneyim yaşama olasılığınız yüksektir. Ancak, her sağlayıcı farklı planlar ve avantajlar sunar, bu nedenle bir karar vermeden önce biraz araştırma yapmak için zamana değer. Seçeneklere bir göz atalım!

1. Hostinger

hostinger
hostinger

Hostinger bulacaksınız en agresif fiyatlı web barındırma biridir. Bu WordPress etkileyici bir 0,80 $ aylık başlayan paylaşılan planları sunuyor, ve fiyatlar tüm katmanları arasında şaşırtıcı derecede düşük kalır. Bu sağlayıcı bile bütçe web barındırma standartlarına göre ucuz, bu yüzden bir yere köşeleri kesmek için bekletiyoruz. Öyle olup olmadığını konuşalım.

Fiyatlandırma

Hostinger ile, üç WordPress barındırma planları arasından seçim yapabilirsiniz ve bu onun Sanal Özel Sunucu (VPS) ve bulut barındırma hizmetleri dahil değil. Ancak, bütçe ana bilgisayarlarından bahsettiğimiz için, yalnızca paylaşılan plan seçimine odaklanacağız:

 1. Tek WordPress Hosting ($ 0.80 aylık): Tek bir web sitesi, 100 GB bant genişliği ve bir e-posta hesabı için destek sunar.
 2. Premium Paylaşılan Hosting ($2.15 aylık): Sınırsız web siteleri, e-posta hesapları, ölçülü bant genişliği, haftalık yedeklemeler ve ücretsiz bir etki alanı için destek sağlar.
 3. İş Paylaşılan Hosting ($ 3.45 aylık): Yukarıdakilerin tümünün yanı sıra günlük yedeklemeleri ve ücretsiz SSL sertifikasını içerir.

Hostinger’ı bu kadar sevmemizin nedenlerinden biri, planlarının çoğunda otomatik yedekleme ler sunabilmesidir. Web sitenizi yedeklemek sık sık yapmanız gereken bir şeydir, bu nedenle sizin için bu görevi halletmek barındırma sağlayıcıları takdir ediyorum.

Onun fiyatlandırma tahmin edebileceğiniz gibi, Hostinger gerçek tasarruf görmek istiyorsanız uzun vadeli bir taahhüt teşvik etmek gerektirir. Yukarıda alıntılanan fiyatları almak için, yeni bir kullanıcı için çok olabilir en az dört yıl için abone olmanız gerekir. Daha kısa, iki yıllık bir sözleşme seçerseniz, fiyatlar neredeyse iki katına çıkar. Hostinger ile başlamak için ne kadar ucuz göz önüne alındığında, rağmen, hatta bir yıllık sözleşmeler diğer birçok WordPress web hosts yendi. 2020 itibariyle, Hostinger da aylık barındırma sunuyor ama uygun maliyetli bir seçenek değil.

Performans

Hostinger biz performans için test ilk deneğimiz oldu. Sadece ne aradığımız hakkında bir fikir vermek için, web sitenizin çoğu durumda iki saniyeden daha az yüklemesini istiyorum. Bu noktada geçmiş, kullanıcılar genellikle rahatsız almaya başlar ve sıçrama oranı önemli ölçüde başak olabilir. Bir saniyenin altındaki her şey çok iyi bir sonuçtur ve üç saniyenin üzerindeki her şey rahatsız edicidir.

Hostinger’ın piyasa altı fiyatlarını göz önünde bulundurarak, iş performansa geldiğinde en iyi sonuçları geri vermeyebilirlerini tahmin ettik. Ancak, yanıldık. Yaptığımız ilk hız testi, yükleme sürelerini bir saniyeden biraz daha az olan, çok umut verici sonuçlar döndü:

hostinger-pingdom-hız-testi
hostinger-pingdom-hız-testi

Asıl sürpriz, Hostinger’ı zorladığımızda oldu. Aşağıdaki grafiğe bakarsanız, Hostinger’ın yükleme sürelerinin çok sabit tutulduğunu fark edeceksiniz, neredeyse düz bir çizgi gibi görünüyorlar:

hostinger-blazemeter
hostinger-blazemeter

Genel olarak, Hostinger kez böyle ucuz fiyatlarla bir web ev sahibi için süper sadece yaklaşık 0,2 saniye yükseldi. Ancak, Bu Hostinger ön test performansına rağmen, pano kullanarak deneyimimiz biraz zayıf çıkarak dikkati çekiyor. Bu WordPress web sitesinde değişiklik yapmak bir angarya biraz gibi hissedebilirsiniz anlamına gelir.

Kalite Destek

Agresif fiyatlandırma stratejilerine rağmen, Hostinger müşteri desteği söz konusu olduğunda kötü sınıflandırılabilir değildir. Canlı sohbet yoluyla acenteler ile iletişim kurabilirsiniz ve bekleme süreleri deneyimimizde neredeyse hiç yoktur. Ayrıca, birden fazla dilde yardım sunarlar, bu da İngilizce ana diliniz değilse harika bir şeydir.

Dahası, Hostinger da iyi yazılmış eğitim yazıları ile geniş bir bilgi tabanı bulunuyor. Özellikle WordPress sorunları söz konusu olduğunda, dersler ve yazıların kalitesi için kefil olabiliriz.

Genel

Eğer önceden barındırma en az dört yıl taahhüt sakıncası yoksa, Hostinger en ucuz seçenektir. Sadece bir fikir vermek için, barındırma dört yıl için sadece 38,40 $ ödeyerek sonlandırılabilir. Bu Tek WordPress Hosting planı olsa, ve domain kayıt maliyeti içermez.

Hostinger da biraz daha pahalı kısa abonelik süreleri sunuyor. Ancak, bu biraz daha yüksek fiyat paketlerinde bile, Hostinger son derece rekabetçi uygun fiyatlı kalır. Fiyat ötesine bakıldığında, Hostinger mükemmel performans ve çok iyi yerel dilde ki Türkçe buna dahil destek sunuyor. Tüm bu nitelikleri küçük web siteleri için akıllı bir seçim yapmak için hostinger güzel seçimdir.

2. Siteground

siteground-2
siteground-hosting


SiteGround barındırma en iyi bilinen isimlerden biridir, ve iyi bir nedeni vardır. Bu planlar iyi bir seçim sunuyor, ve fiyatlandırma ölçeğinin ucuz kısmındadır. Daha etkileyici, bu ucuz WordPress planları sunan listemizde tek şirketdir.

Bildiğiniz gibi, yönetilen barındırma, sağlayıcınızın günlük yönetimle ilgilendiği bir plan türü anlamına gelir. Uygulamada, bu otomatik yedeklemeler, güncelleştirmeler ve optimizasyon gibi görevlerin sizin için halledilir olduğu anlamına gelir. Ancak, hangi erişim elde ettiğiniz avantajlar, seçtiğiniz yönetilen ana bilgisayara bağlı olarak çok değişiklik gösterebilir. Özellikle SiteGround’un neler sunduğunu görelim.

Fiyatlandırma

Bu web barındırma sağlayıcısı, yönetilen bir hizmetten beklediğiniz gibi, ekstra servislerle ilgilidir. Hatta en ucuz planı freebies bir sürü ile birlikte bedavaları ile geliyor, hangi yeni müşteriler kaydolmak için harika bir yoldur. Her planın sunduğu temel bilgiler şunlardır:

 1. Başlangıç ($3.95 aylık): Bir web sitesi, 10 GB alan ve ayda 10.000’e kadar ziyaret için destek sağlar.
 2. GrowBig ($5.95 aylık): Sınırsız web sitesini, 20 GB depolama alanını ve ayda 25.000’e kadar ziyareti destekler.
 3. GoGeek ($11.95 aylık): Ayrıca sınırsız web siteleri sunuyor, ancak 30 GB alan ve her ay 100.000 ziyaretçi kadar.

SiteGround’da beğendiğimiz şeylerden biri de, planlarının her birinin ne kadar trafikle başa çıkabileceği hakkında kabaca bir tahminde yer vermesidir. Bu şekilde, ne kadar bant genişliği kullanmayı beklediğiniz bağlı olarak, hangi planın sizin için daha uygun olduğunu ölçmek daha kolaydır.

Şimdi onun ikramiyeleri olan bu web barındırma, eğlenceli kısmına gelelim. SiteGround’un tüm planları Arasında WordPress kurulumu, ücretsiz SSL sertifikası, e-posta ve İçerik Dağıtım Ağı (CDN) ile entegrasyon yer alır. Bunun üzerine, otomatik günlük yedeklemeler, WordPress güncellemeleri ve WordPress Command Line Interface (CLI) desteği olsun.

Bu, bir bütçe web barındırma için mükemmel bir özellik kümesidir. Daha önce listelediğimiz fiyatları almak için, minimum seçenek olan en az 12 aylık bir süre taahhüt etmeniz gerekir. Diğer birçok düşük maliyetli sağlayıcıda olduğu gibi, SiteGround aylık ödeme seçeneği sunmaz ve ayrıca domain için ayrı ayrı ödeme yapmanız gerekir. İkincisi için, SiteGround .com domain için normalden biraz daha fazla ücret, bu nedenle bir başka domain kayıt şirketi kullanarak domain kayıt ettirmeniz ve siteground hosting servislerini kullanmanız daha iyi olabilir.

Performans

SiteGround ucuz WordPress web hosts konusunda duymak daha önemli isimlerden biridir, bu yüzden yüksek beklentileri ile bu test girdi. 0.65 saniyelik yükleme süresini geri getiren ilk hız testimiz sırasında ödüllendirildiler:

siteground-pingdom-hız-testi
siteground-pingdom-hız-testi

Şimdi, bu olumlu sonuç biz biraz stres bizim SiteGround web sitesi tabi tutar görelim:

siteground-blazemeter-testi
siteground-blazemeter-testi

Genel sonuçlar kötü değil – yükleme sürelerimiz hiçbir zaman 0,45 saniyenin ötesine geçmedi ve bu da hala ‘mükemmel’ bir alana denk geliyor. Ancak, grafikte bir sürü ani artış var, bu da yükleme hızlarında istediğimizden daha fazla değişiklik olduğu anlamına geliyor. Yine de, SiteGround performans söz konusu olduğunda hala bizden iyi notlar alır.

Destek Kalitesi

Şimdiye kadar, kapsadığımız web hosts büyük bir destek deneyimi sunuyor, bu yüzden sağlam bir başlangıç için gidiyoruz. Ancak, SiteGround Hostinger üzerinde bir avantajı vardır, genellikle bir dakikadan daha az sohbet yoluyla bir destek aracısı ile temasa geçebilirsiniz ve destek alabilirsiniz.

Daha da önemlisi, alacağınız desteğin kalitesi mükemmeldir. Yönetilen bir ev sahibiyle uğraştığınızdan beklentileriniz daha yüksek olmalıdır. Ancak her durumda, SiteGround desteği hızlı ve verimli bir şekilde bize yardımcı başardı.

Genel

Bütçe fiyatları, performans ve mükemmel destek kombinasyonu sayesinde SiteGround’u yenmek oldukça zordur. Tek dezavantajı aylık planlar sunmuyor ve etki alanı kaydı birkaç dolar daha normalden daha pahalı olmasıdır.

Eğer bu faktörlerin pozitif bakabilirsiniz, SiteGround bir all-around fantastik WordPress barındırma deneyimi sunuyor. Bir sürü bedava alırsınız, bilgili bir ekip sitenizin her zaman en iyi şekilde çalışmasını ve ihtiyacınız olması durumunda yardım dakikaları uzakta çalışmasını sağlar. Bu, baş ağrısıolmayan bir deneyim sunan bir ev sahibi istiyorsanız, mükemmel bir seçim yapar.

3. iPage

ipage Hosting
ipage Hosting

iPage bulacaksınız en ucuz WordPress barındırma seçenekleribiridir. Ayda 3,75 dolardan başlayan planlar sunuyor, ki bu da olabildiğince düşük. WordPress kullanıcıları için, bu sağlayıcı önceden yüklenmiş temalar ve eklentileri geniş bir seçim sunuyor, böylece web sitenizi kolayca alabilirsiniz ve sistem daha hızlı çalışıyor.

Fiyatlandırma

Planlar söz konusu olduğunda, iPage sadece WordPress kullanıcıları için iki seçenek sunuyor. Bu barındırma hosting sağlayıcıları daha sınırlı, ama mutlaka bir anlaşma zorlayıcı değil. Seçenekler şunlardır:

 1. WP Starter ($3.75 /ay): Tek bir web sitesi için sınırsız bant genişliği, depolama ve destek içerir.
 2. WP Essential ($6.95 /ay): Özel bir destek ekibine erişim, kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma ve artırılmış güvenlik özellikleriyle birlikte ilk planla aynı özellikleri sunar.

Bu günlerde, web ev sahiplerinin sınırsız depolama alanı ve bant genişliğine sahip planlar sunması yaygındır. Çoğu durumda, depolama bir sorun değildir. Ancak, bant genişliği daha önemli olabilir. Teknik olarak, sınırsız bant genişliği, web sitenizin sınırsız miktarda trafik alabileceği anlamına gelir. Bunun garanti etmediği şey, sunucunuzun ağır bir yük altında ne kadar iyi performans göstereceğidir.

Bir dakika içinde iPage’in performansını inceeceğiz. İlk olarak, ancak, fiyat odaklanalım. iPage düşük fiyatlar söz konusu olduğunda güçlü bir yol alır ve her iki plan da ‘ücretsiz’ bir domain ile birlikte gelir. Sağlayıcı bir, iki veya üç yıl önceden kaydolmanızı gerektirdiğinden, bu anlaşmalar mümkündür. Örneğin, bir yıllık abonelikle, 12 aylık barındırma için 45 TL’ye kadar düşük bir ödeme ödeyebilirsiniz.

Performans

Daha önce de belirttiğimiz gibi, web sitesi yükleme süreleri söz konusu olduğunda kumda iki saniyelik bir ‘çizgi’ gibi vardır. Aşağıdaki her şey harikadır ve üzerine süründüğünde, işler riskli olur. iPage, performans testimizin ilk bölümünde bir saniyenin çok altında geldi:

ipage-pingdom-hız-testi
ipage-pingdom-hız-testi

0,33 saniyede yüklenen gerçek içeriğe sahip bir sayfa harika. Gerçek test, ancak, iPage bir kez ısı açmak nasıl performans olduğunu. Bu, 30 sanal kullanıcının siteyi aynı anda ziyaret etmesini sağlamak anlamına gelir. İşte stres testimizden grafik:

ipage-blazemeter-stres-test-sonucu
ipage-blazemeter-stres-test-sonucu

Şaşırtıcı bir şekilde, yükleme süresi ortalamaları bir önceki sonuca göre daha da düşük. İlk birkaç kullanıcının yüklenmesinin biraz daha uzun sürdüğünü görebilirsiniz, ancak sunucu artan talebe hızlı bir şekilde uyum sağlar ve sorunsuz bir şekilde bu kullanıcıyla ilgilenir. Performans açısından, iPage bir iyi kalır.

Destek Kalitesi

Bir web barındırma ölçmek için en iyi yollarından biri destek hizmeti gereğidir. Her şey yolunda giderse, yıllarca bir web hosting neredeyse muhtemeldir. Bu, genellikle bir noktada teknik sorunlarla ilgili yardıma ihtiyacınız olduğu anlamına gelir. Eğer iyi bir destek sunmuyor bir sağlayıcı ile tıkanmış olsursun, bu sinir bozucu bir deneyim olması muhtemeldir.

iPage, ancak, müşteri hizmetleri söz konusu olduğunda oldukça iyidir. Deneyimlerimize göre, canlı sohbet desteği için bekleme süreleri bazen biraz daha uzun olabilir (bazı durumlarda on dakikadan fazla). Ancak, bir destek uzmanına bağlandığınızda, işlem sorunsuz çözme eğilimindedir.

Genel bakış

iPage bazı ucuz WordPress hosting planları etrafında sunuyor olsa da, en az 12 ay peşin taahhüt gerektirir. Biz şimdiye kadar gördüğümüz gibi, rağmen, ucuz WordPress barındırma söz konusu olduğunda kabul edilebilir düzeydedir.

Performans açısından, iPage harika sonuçlar sunar. Genel olarak, bu sağlayıcı küçük web siteleri için mükemmel bir seçimdir.Domain barındırma gerektirir ve eğer birincil endişe mümkün olduğunca az harcamak ise, bu siteniz için iyi bir seçimdir.

4. DreamHost

dreamhost
dreamhost

DreamHost WordPress kullanıcıları için planlar küçük bir seçim sunarak, basit bir yaklaşım alır başka bir web ev sahibi. En ucuz seçeneği ayda sadece 2,59 $ başlar ve fiyat verilen özellikleri bir sürü paketleri. Bu makale tamamen tasarrufla ilgili olduğundan, maliyetleri ve ne alacağınızı tartışmaya devam edelim.

Fiyatlandırma

DreamHost ile, iki WordPress özel planları seçim var. Sana sunduklarını bir şekilde yıkalım:

 1. Başlangıç ($2.59 /ay): Sınırsız trafik, ücretsiz Güvenli Soketler Katmanı (SSL) sertifikası ve WordPress önceden yüklenmiş bir web sitesi için destek.
 2. Sınırsız ($7.95 aylık): Yukarıdakilerin tümsağlar, artı ücretsiz bir domain, sınırsız web siteleri için destek ve e-posta olsun.

Tahmin edebileceğiniz gibi, her plan için mümkün olan en iyi fiyatları almak istiyorsanız, yıllık abonelik taahhüt etmek gerekir. Ancak, isterseniz ay-ay da ödeme yapabilirsiniz. Bu durumda, fiyatlar sırasıyla 4,95 $ ve 10,95 $ aylık kadar gidin.

Starter planı, ne yazık ki, yıllık abonelikle bile ücretsiz bir domain içermez. Ancak, 11,95 $ için DreamHost üzerinden bir .com etki alanı satın alabilirsiniz. Bu, özel bir kayıt şirketi aracılığıyla ödeyebileceğin bedel, yani kötü bir değer değil.

Bu sağlayıcının Başlangıç planına bir yıl süreyle kaydolmaya karar verirseniz, bir etki alanı satın alma maliyetini de dahil ettiğinizde toplam 43,03 TL ödenebilirsiniz. Bu iPage biraz daha pahalı. Ancak, fark önemli değildir ve bu ekstra para, değer.

Performans

Barındırma planlarını seçiminiz ne kadar küçük olursa, performans o kadar önemli hale gelir. Biz DreamHost hızları hakkında mükemmel şeyler duymuştum, ama gördüğümüz gerçek hayatta sonuçlar daha iyi olabilirdi. Testimizin ilk bölümünde, kurduğumuz web sitesinin yüklenmesi 1,49 saniye sürdü:

dreamhost-pingdom-hız-testi
dreamhost-pingdom-hız-testi

Daha önce de belirttiğimiz gibi, iki saniyenin altındaki her şey kabul edilebilir kabul edilir. Ancak, bizim kurduğumuz test web sitesi oldukça hafif olduğu için, daha iyi sayılar bekliyorduk. Stres testine geçtikçe, bu sayılar sabit tuttu:

dreamhost-blazemeter-stres-testi
dreamhost-blazemeter-stres-testi

Ortalama olarak, web sitemizin tüm çalışma boyunca yüklenmesi yaklaşık 1,6 saniye sürdü. Burada asıl sorun, yukarıdaki grafikte görebileceğiniz yükleme sürelerinde dramatik ani artışlar. Varyasyonlar çok önemli olmasa da, ideal olarak çok daha düzgün ve daha tutarlı bir çizgi arıyorsunuz.

Destek Kalitesi

Daha önce de belirttiğimiz gibi, destek bir web barındırma yapabilir veya kırabilir. DreamHost ile canlı sohbet yoluyla 7/24 desteğe erişebilirsiniz. Bekleme süreleri deneyimimizde oldukça kısadır ve genellikle beş dakikadan kısa bir sürede birisiyle bağlantı kurabilirsiniz.

Daha da önemlisi, WordPress özel sorular söz konusu olduğunda DreamHost destek ekibi bilgili. Ayrıca, bu sağlayıcı etkileyici bir bilgi tabanına sahiptir. Yani bir kişi bir DIY tür iseniz, kendi başınıza bazı sorunları gidermek gerekir.

Genel bakış

Aylık planlar sunan bir bütçe WordPress web barındırma arıyorsanız, DreamHost bizim üst kalır listesi arasında yer alıyor. Bu fiyat için birinci sınıf özellikler sunuyor, ve destek kalitesi mükemmel. Bizim deneyim, DreamHost küçük siteler için düzgün bir performans, ancak performans bir kez önemli trafik (temel planı en azından) ile ilgili başlamak bir sorun haline gelebilir.

Starter planı için yıllık abonelik le ücretsiz bir domain elde etmek için bir turn-off olabilir. Ancak, sayıları topladığınızda, ilk yıl için ödeyeceğiniz fiyat (.com etki alanının maliyeti dahil) diğer bütçe ana bilgisayarlarıyla uyumludur.

5. İnMotion

inmotion
inmotion

Hemen, InMotion biz şimdiye kadar özellikli ettik diğer WordPress hosts biraz daha pahalı olduğunu fark edeceksiniz. Ancak, önceki girişlerimizin hiçbiri ayda 5$ çizgiyi geçmediğinden, bu kabul edilir bütçede sayılıyor.

InMotion, diğer taraftan, 6,99 $ aylık başlayan yönetilen WordPress hosting planları sunuyor. Bakalım bu planlar fazladan dolardeğerinde mi?

Fiyatlandırma

InMotion WordPress kullanıcıları için altı farklı planlar sunuyor. Her biri bir öncekinden biraz daha fazla özelik sunuyor. Bu makalenin amaçları için biz başlangıç planı odaklanmak için deniyoruz, ancak, bu az 10 $ aylık fiyatlı tek seçenek olduğundan. Wp-1000S planı, iki yıllık bir dönem için abone olursanız, ayda 6,99 ABD doları ücrete tabidir. Fiyatı 8,99 $ kadar gider rağmen, bir yıllık bir seçenek de var.

Bu planda, ücretsiz domain, bir web sitesi için destek, 40 GB depolama alanı ve ayda 20.000 ziyaretçiye kadar kaynak elde edersiniz. Bunun üzerine, aynı zamanda sınırsız e-posta hesapları ve birkaç yönetilen WordPress barındırma perks olsun. Bunlar arasında özel bir WordPress site oluşturucu, prim temalar ve eklentileri bol ve diğer entegre uygulamalar vardır.

InMotion ayrıca tüm planlarında ücretsiz hazırlama işlevselliği içerir. Bu özellik sayesinde, sitenizdeki değişiklikleri canlı olarak güncellemeden önce güvenli bir ortamda test edebilirsiniz. Bu da InMotion’ı geliştirici dostu bir seçenek haline getirir.

Performans

InMotion diğer bütçeli hosting ev sahiplerinden daha pahalı olduğundan, performansının maliyetle eşleştiğini parmaklarımızı ısırıyoruz. Başlamak için, InMotion web sitemizin yüklenmesinin ne kadar sürdüğünü test ettik:

inmotion-pingdom-hız-testi
inmotion-pingdom-hız-testi

0.75 saniyelik yükleme süresi oldukça iyi, bu yüzden iyi bir başlangıç yaptık. Ama asıl önemli olan, bu hızların stres testi sırasında işe yaradığıdır:

inmotion-blazemeter-hız-testi-sonucu
inmotion-blazemeter-hız-testi-sonucu

Ne yazık ki, burada sonuçlar kadar büyük değildi. Test iyi başladı, InMotion ilk birkaç eşzamanlı kullanıcılara yanıt olarak sabit tutarak. Ancak, bir kez daha eklemeye başladı, yükleme süreleri yaklaşık 1,2 saniye tırmandı ve testin geri kalanı boyunca orada kaldı.

Adil olmak gerekirse, 1.2 saniye hala oldukça sağlam bir yükleme süresi. Ancak, düşük etkili bir test sayfasından bahsettiğimizi unutmayın. Bu daha medya ağırlıklı bir web sitesi (bu gün normal siteyi) yüklemek için daha uzun sürebilir anlamına gelir.

Destek Kalitesi

Bu bölüme InMotion’ın destek ekibinden bir çok beklentiyle girdik. Diğer karşılaştırılabilir WordPress hosts ile biraz daha fazla ödeme konum ve yönetilen bir hizmet olduğundan, yönetim kurulu genelinde birinci sınıf hizmet beklediğinizi karşılıyor.

Neyse ki, InMotion desteği ile deneyimimiz bu beklentileri karşıladı. Onların canlı sohbet güzel olmasa da, genellikle az beş dakika içinde biriyle bağlı olması bekleyebilirsiniz. Daha da önemlisi, bir kez, bu WordPress söz konusu olduğunda size yardımcı sorumlu kişiler bilgili olduğu açıktır.

Genel

Doğrudan noktaya atlayalım – InMotion barındırma bu makalede akranları göre daha pahalıdır. Dahası, mümkün olan en iyi fiyatı almak istiyorsanız, iki yıllık bir abonelik taahhüt etmek gerekir. WP-1000S planı için, bu hemen dik bir 167,76 $ harcamak gerekir anlamına gelir.

Ancak, fiyat yönetebilirsiniz, bu web barındırma hakkında gibi bazı şeyler vardır. InMotion performansı iyi, ve destek fantastik. Ayrıca, plan aslında oldukça yönetilen WordPress barındırma için uygun fiyatlı. Son olarak, ayda 20.000’e kadar ziyareti destekleyebilir, bu da InMotion’ı büyüyen web siteleri için sağlam bir anlaşma haline getirir.

6. A2 Hosting

a2-hosting
a2-hosting

A2 Hosting etrafında en hızlı web ana bilgisayarlarından biri olma konusunda bazı oldukça cesur cizgide. Bir dakika içinde onlara yetişecek mi göreceğiz. Şimdilik, bu sağlayıcı WordPress odaklı planları güçlü bir seçim sunuyor söylemek yeterli, ve onlar çok makul fiyatlarla geliyor.

Fiyatlandırma

Bu web barındırma dört benzersiz WordPress odaklı barındırma planları sunuyor. Hemen hemen hepsi cüzdan için mükemmel bir haber aylık işareti, 10 $ altında düşmek. Bakalım her biri ne sunacak:

 1. Lite ($3.92 aylık): Bir web sitesi, sınırsız depolama alanı, bant genişliği ve ücretsiz SSL sertifikası desteği içerir.
 2. Swift ($4.90 aylık): Yukarıdakilerin tümsağlar, ama aynı zamanda sınırsız web sitelerini destekler.
 3. Turbo ($9.31 /ay): Tüm önceki özelikleri, artı bir özellik A2 Hosting aramaları ‘Turbo’ (bir anda bu konuda daha fazla) olsun.
 4. Yönetilen (başlangıç $11.99 aylık): A2 Hosting de yönetilen WordPress planları bir avuç sunuyor, ve bu bir giriş seviyesi seçeneğidir.

Her zamanki gibi, mümkün olan en iyi fiyat almak istiyorsanız, uzun yıllık bazlı bir sözleşme için kaydolmak gerekir. Örneğin, Lite planı için aylık 3,92 $ anlaşma almak için arıyorsanız, barındırma en az üç yıl taahhüt gerekir. Başlangıçta cebinden 141.12 dolar çıkıyor. Turbo planının önceki iki katmandan önemli ölçüde daha hızlı olduğunu da unutmayın.

Performans

Biz şimdiye kadar üst sonuçlar bir sürü gördüm, ama A2 Hosting genellikle hızları hakkında övünür. Bu, bu ev sahibinin performansından en iyi yiyecebir şey beklemediğimiz anlamına gelir ve ilk bakışta sonuçlar hiç de kötü değildi. Ölçtüğük ilk yükleme süresi bir saniyenin biraz altındaydı:

a2hosting-pingdom-hız-testi
a2hosting-pingdom-hız-testi

Artık matkabı biliyorsun, o yüzden stres testine geçelim:

a2hosting-blazemeter-stres-testi
a2hosting-blazemeter-stres-testi

Şimdiye kadar test ettiğimiz tüm web ev sahipleri arasında, A2 Hosting yükleme sürelerinde en büyük artışları sergiledi. Testimiz başladıktan kısa bir süre sonra, test web sitemizin yüklenmesi altı saniyeyi sürdüğü birkaç örnek vardı. Performans söz konusu olduğunda bu kabul edilemez ve bu kadar uzun yükleme süreleri birçok kullanıcıyı korkutup kaçırabilir. Kredi için, A2 Hosting performansı bir süre sonra stabilize, ama bu görmek istediğiniz bir şey değildir gibi önemli ani.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, temel A2 Hosting planları büyük ölçüde performansını artırmak gerekiyordu turbo özelliği içermez. Bunu göz önünde bulundurarak, bu hız optimizasyonu içeren planları tercih göze sürece, sadece performansı için A2 Hosting tavsiye etmek zor.

Destek Kalitesi

A2 Hosting müşteri desteği söz konusu olduğunda. Bekleme süreleri genellikle hızlı yanıtlarla kısa kalır. Testlerimiz sırasında, birkaç kez canlı sohbet yoluyla acenteleri desteklemek için ulaştık. Her seferinde, bir iki dakikadan fazla beklemek zorunda değildik.

Konuşma başladıktan sonra, sohbet ettiğimiz ajanlar sorunlarımızı çözmemize yardım etmekte çok hızlıydılar. Bu nedenle, A2 Hosting de destek geçer işaretleri alır. Daha kişisel bir dokunuş tercih ederseniz, destek ekibinin telefonla size yardımcı olabileceğini de belirtmekte fayda var.

Genel bakış

Hemen hemen her barındırma sağlayıcısı etrafında en iyi hizmeti sunmak için iddia ediyor. A2 Hosting bir istisna değildir ve en kaliteli destek ve büyük özellikleri bol sağlar. Ancak, sitenizin büyük ve/veya popüler olup olmadığı endişe verici olabilecek bazı tutarsızlıklar vardır.

Tabii ki, hız konusunda gerçekten ciddiyseniz, Turbo katmanı için biraz daha fazla ödeme yapabilirsiniz. Bu size üç yıllık bir dönem için kaydolursanız ayda 9,31 $ geri koyacağız, hangi sağ ön 335,16 $ ödeme olacak demektir. Bu oldukça dik bir fiyat, ancak küçük bir blog veya kişisel site dışında bir şey barındırmak için arıyorsanız tavsiye edilir.

7. Bluehost

bluehost
bluehost

Sırada Bluehost var. Bu planları geniş bir seçim sunan çok popüler bir barındırma sağlayıcısıdır. WordPress söz konusu olduğunda, üç seçenek arasından seçebilirsiniz, hepsi çok bütçe dostudur.

Fiyatlandırma

Daha önce de belirttiğimiz gibi, Bluehost üç WordPress özgü planları sunuyor, ve hepsi bir özellik açısından oldukça güçlü konumda. Onları kontrol edelim:

 1. Temel ($2.75 aylık): Bir web sitesi için destek, 50 GB depolama alanı ve ücretsiz alan adı kaydı içerir.
 2. Artı ($5.45 aylık): Yukarıdakilerin tümünün sunar ve sınırsız siteler ve ölçüsüz depolama için destek içerir.
 3. Choice Plus ($5.45 /ay): Plus planıyla aynı avantajları sağlar, ancak aynı zamanda sizin için yedeklemelerle de ilgilenir.

Hem Plus hem de Choice Plus planlarının aynı maliyete sahip olduğunu fark edeceksiniz, ki bu bir yazım hatası değildir. Başlangıç olarak, bu fiyatları yalnızca üç yıllık bir süre için kaydolursanız alırsınız. Bluehost hedefi, tabii ki, her iki planları karşılaştırmak ve Choice Plus için tercih almaktır , en iyi değeri beri. Daha sonra, ilk dönemden sonra, fiyat yükselir.

Birkaç ek ikramiyeleri ile birlikte gelen ucuz Temel planı da vardır. Bunlar arasında, otomatik WordPress kurulumu, güncellemeleri ve hazırlama işlevselliği var. Ayrıca, her plan ile seçim için ücretsiz ve prim temalar oldukça cömert bir koleksiyona erişim sahip olursunuz.

Performans

BlueHost için performans testlerimizin sonuç kısmına dalın. Kapıdan hemen çıkan bu sağlayıcı, 0,66 saniyelik yükleme süresiyle dışarı çıktı ve bu da herhangi bir ölçüme göre iyidir:

bluehost-pingdom-hız-testi
bluehost-pingdom-hız-testi

Sırada, birden fazla kullanıcı fırlattığımızda BlueHost’un nasıl olduğunu görelim:

bluehost-blazemeter-stres-testi-sonucu
bluehost-blazemeter-stres-testi-sonucu

Bu test ettiğimiz yedinci web sunucusu ve gördüğümüz en güzel ikinci performans grafiği. Birkaç ani artış var, ama gördüğünüz gibi, varyasyonlar pek önemli değil. Aslında, BlueHost tüm test boyunca yaklaşık 0,56 saniye sabit tuttu. Test ettiğimiz en hızlı sağlayıcı değil, ama diğer ev sahiplerine karşı oldukça iyi bir şekilde sahip.

Destek Kalitesi

Ne zaman destek kalitesi söz konusu olduğunda, Bluehost karışık bir çanta biraz. İyi haber, onun canlı sohbet için bekleme süreleri düşük olma eğilimindedir. Ancak, deneyimlerimize göre, aldığınız desteğin kalitesi büyük ölçüde acenteye bağlıdır. Bazı durumlarda, aldığımız yanıtlar beklediğimiz seviyede değildi.

Bluehost’un desteğinin kalitesinin genel olarak zayıf olduğunu söyleyecek kadar ileri gitmezdik. Ancak, acil sorunlarla uğraşıyorsanız biraz sinir bozucu olabilir.

Genel

Bluehost maliyet ve performans güçlü bir karışımını sunuyor. Bu etrafında en hızlı web barındırma değil, ama sağlam hızları, saygın bir özellik seti ve büyük fiyatlar sunuyor. Tek dezavantajı destek geliştirilmesi gerekiyor. Bu Bluehost ile deneyimimiz genel olarak olumsuz olduğu anlamına gelmez, ve adil olmak gerekirse biz kendi sorunlarının çoğu sorun giderebilirsiniz. Bu sizin için de geçerliyse, Bluehost en azından bir göz değer.

Ayrıca Bluehost dreamhostve SiteGround yanında, WordPress.org tarafından önerilen üç web ev sahipliği yapan biri olduğunu belirtmeye değer. Bu da bu ev sahibine kitabımızda birkaç puan daha kazandırdı.

8. Namecheap

namecheap
namecheap

Namecheap dünyanın en popüler domain kayıt biridir. Bir süre için, onlar da kendi teklif genel için barındırma planları geniş bir yelpazede özellikli ettik. Şimdi, onlar inanılmaz rekabetçi fiyatlarla EasyWP denilen yönetilen WordPress hosting planları bir paketi başlatı, hangi kaputun altına bir göz atmak için bize imkan sundu.

Fiyatlandırma

Namecheap WordPress kullanıcıları için üç farklı EasyWP planları sunuyor. Biz yönetilen barındırma bahsediyoruz bu yana, aynı zamanda temel barındırma yanında ikramiyesiz bir sürü olsun. Her planın sunduğu şey şuşekildedir:

 1. EasyWP Başlangıç ($ 3.88 aylık): Tek bir web sitesini, 10 GB’a kadar depolama alanını, 50.000 ziyaretçiyi ve ücretsiz CDN’yi destekler.
 2. EasyWP Turbo ($7.88 /ay): Bir web sitesi barındırabilir, 50 GB’a kadar dosya saklayabilir, 200.000 ziyaretçi alabilir ve ücretsiz bir CDN alabilirsiniz.
 3. EasyWP Süpersonik ($11.88 aylık): Tek bir web sitesini, 100 GB depolama alanını, ayda 500.000 ziyaretçiyi ve ücretsiz CDN’yi destekler.

Bu özelliklerin ötesinde, her EasyWP planı size tek tıklamayla yedeklemeler, ücretsiz SSL sertifikaları ve Namecheap etki alanlarıyla kolay entegrasyon sunar. Ayrıca, örneğin, cPanel’den çok daha kolay bir şekilde yönetilmesi çok daha kolay bir pano vardır – özellikle web barındırma hizmetlerinde yeniyseniz.

EasyWP planlarının bir büyük dezavantajı sadece bir web sitesi desteklemek olmasıdır. Kurmak istediğiniz her ek web sitesi için ek abonelik için ödeme yapmak zorundasınız. Diğer WordPress web hosts ile bu karşılaştırdığınızda, büyük bir dealbreaker olabilir.

Ancak, easywp planı satın almak için bir artı bahsettiğimiz fiyatlar aylık bir sözleşme için kaydolmak için karar verirseniz ödemek olanlar olmasıdır – ve barındırma ilk ay 1 $ eğer Starter planı için tercih edilir. Yıllık sözleşmeye kaydolursanız, bu fiyatlar düşer. Başlangıç planı söz konusu olduğunda, o ilk yıl için toplam 22,88 $ ödeyeceksiniz.

Performans

Namecheap EasyWP’nin en iyi performansı hakkında büyük konuşuyor, bu yüzden yüksek beklentiler le bu teste girdi. Basit bir yükleme testi sırasında EasyWP, bir saniyenin altındaki hızlarla hayal kırıklığına uğratmadı:

namecheap-pingdom-hız-testi-sonucu
namecheap-pingdom-hız-testi-sonucu

Aynı şekilde, Namecheap bir kez biz bir stres testi bizim test web sitesi tabi sabit tuttu:

namecheap-blazemeter-stres-testi-hız-sonucu
namecheap-blazemeter-stres-testi-hız-sonucu

En yoğun olarak, Bizim Namecheap web sitesi yüklemek için 0,664 saniye sürdü. Bu kısa sıçramanın yanı sıra, Namecheap’nin sunucuları sanal kullanıcılarımıza karşı, ortalama yükleme süreleri yaklaşık 0,4 saniye ile kendi tuttu. Bunlar harika sonuçlar.

Destek Kalitesi

Namecheap zaten rekabetçi etki alanı fiyatları ve mükemmel destek sayesinde kendisi için bir isim yaptı. Biz kalite aynı düzeyde kendi web barındırma ekibi için tutar bildirmek için mutluyuz. Testlerimiz sırasında, canlı sohbet yoluyla cevap almak bir ya da iki dakikadan fazla sürmedi ve her durumda ajanları sorularımızı cevaplayabildi.

Genel

NameCheap’s EasyWP planları hakkında gibi çok şey var. İlk olarak, onlar bir ay-ay bazında ucuz WordPress yönetilen planları sunan tek web barındırma konum. Bunun ötesinde, en az bir yıl için kaydolmak için fantastik tasarruf olsun ve onlar birinci sınıf performans ve destek sunuyoruz.

Hatta tüm bunları dikkate alarak, birden fazla WordPress web sitesi barındırma planlıyorsanız Biz Namecheap tavsiye edemez. Web sitesi başına sadece bireysel abonelikler için ücret onların kararı anlaşılabilir, ama başka bir web barındırma yok bir şey.

Hangi Ucuz WordPress Web Host kullanmanız gerekir?

Bu bütçe web hosts birlikte her detay üzerinden ettik. Şimdi, karşılaştırma aşkına, tek bir tablo kullanarak her şeyi özetleyelim:

Ipage Dreamhost Hostinger Siteground InMotion A2 Host Bluehost Namecheap
Planlar şu anda başlar$3.75$2.59$1.45$3.95$7.26$3.92$2.75$3.88
Yukarıdaki fiyatlar için abonelik uzunluğuBir yılBir yılDört yılBir yıllıkİki yılÜç yılÜç yılAylık
Performans derecelendirmesi37126845
Müşteri destek derecelendirmesi775236184

Genel olarak, sayılar oldukça net bir resim yukardaki gibidir. Özellikle, Hostinger agresif fiyatlandırma dikkate alınarak bir sürpriz hem performans hem de destek kalitesi, üst oldukça yakın geldi.

SiteGround da sürekli en iyi WordPress web ev sahiplerinden biri olarak sıralanır beri beklenen bir komut yakın kaldı. Bu ikisinin yanı sıra, iPage diğer tüm ev sahiplerini yenen inanılmaz performans skoruyla bizi şaşırttı.

Sonuç

Genellikle, bütçe hizmetleri yüksek kalite ile ilişkilendirmek bir şey değildir. Ancak, WordPress barındırma bir aykırı biraz. Bu alanda o kadar çok rekabet var ki, sağlayıcılar yeni müşteriler çekmek istiyorlarsa düşük fiyatlar sunmak için teşvik ediyorlar. Bu bir tüketici olarak sizin için harika bir haber.

Uygulamada, bu daha az 5 $ aylık başlayan WordPress barındırma planları bulmak mümkün olduğu anlamına gelir. Dahası, genellikle önemli miktarda trafiğe sahip siteleri işleyecek kadar sağlamdırlar. Bu toparlamada tüm sağlayıcıları güvenle önerebiliriz. Ancak, SiteGround, iPageve Hostinger özellikle üst all-around seçenekleri vardır.

Hangi WordPress barındırma planı siteniz için iyi bir uyum hakkında herhangi bir sorunuz var mı? Bunları aşağıdaki yorum bölümünde konuşalım!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir